Slider_img-1.jpeg

Co to jest dropshipping?

Poniżej przedstawiam definicję dropshippingu znalezioną w Wikipedii, chyba najlepiej opisuje co to jest dropshipping:

“Model logistyczny wykorzystywany w sprzedaży przez internet polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu logistycznym sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta. Podobnie jak w przypadku całego handlu detalicznego, sprzedawca osiąga zysk z różnicy pomiędzy ceną hurtową a detaliczną.”[1]

W przeciwieństwie do tradycyjnego modelu sprzedaży sklep działający w oparciu o dropshipping nie potrzebuje własnego magazynu, nie musi na start inwestowac dużych sum pieniędzy na zatowarowanie – bez gwarancji, że towar się sprzeda.

Tradycyjny Model Sprzedaży
Model Sprzedaży Dropshipping

Rola sprzedawcy w modelu dropshipping wydaje sie prosta – gromadzenie zamówień, zamawianie towaru, wystawianie dokumentów sprzedaży. Jednak to na Ciebię jako sprzedawcę spada obowiązek dbania o marketing, oraz obsługi posprzedażowej klientów (aftersale w dzisiejszych czasach jest jednym z najważniejszych czynników które decydują o lojalności klientów).

Dlatego decydując się na dropshipping najważniejsze jest wybranie rzetelnych partnerów, którzy wiedzą jak ważna w tym modelu jest odpowiednia obsługa klienta ostatecznego czyli:

Wysyłamy Towar w ciągu 24h od momentu złożenia zamówienia (w dni robocze) – jesli zamówienie zostanie złożone do godziny 10:00 w dniu roboczym towar, wysyłamy tego samego dnia.

Wszystkie przedmioty dostępne w naszym sklepie mamy w naszym magazynie, nie oferujemy przedmiotów których fizycznie nie posiadamy.

Towar wysyłamy w kartonach. Przedmioty są zabezpieczone przed uszkodzeniem folią bąbelkową oraz zabezpieczone przed przemieszczniem się w kartonie poduszkami powietrznymi.

Możesz zwrócic do nas towar w ciągu 30 dni bez podania przyczyny (zwroty obowiązują tylko w modelu dropshipping tzn. jeśli wysyłka była zlecona do klienta ostatecznego, zwracany towar nie może być uszkodzony)

Jeśli hurtownia z którą współpracujesz spełnia powyższe warunki, Ty będziesz mógł się skupić na zadaniach które przyniosą Tobie i Twoim partnerom realny zysk czyli obsługą:

  • kampani AdWords
  • porównywarek cen
  • SEO
  • mediów społecznościowych
  • e-mail marketingiem
  • blogiem
  • itp.

Zacznij współpracę

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Chcesz Zacząć współpracę dropshipping?

Napisz do nas za pomocą poniższego formularza lub na adres email:
info@woodiq.eu